KLINFO klub
VAŽNO!

Nalazite se na starom servisu događanja!

Za pregled i pretraživanje aktualnih događanja za djecu i obitelj
kliknite - ovdje.

Hvala!
KLINFO.hr
Od 21.11.2009.

Noć kazališta 2009. (21. studenog)

Noć kazališta 2009. (21. studenog)
Lokacija: Bjelovar/Dubrovnik/Grubišno Polje/Koprivnica/Kutina/Osijek/Požega/Rijeka/Slavonski Brod/Split/Šibenik/Varaždin/Velika Gorica/Vinkovci/Virovitica/Zadar/Zagreb
Datum: 21.11.2009.
0
"Noć kazališta" jedinstveni je projekt u kojem će kazališta diljem Hrvatske otvoriti svoja vrata malim i velikim posjetiteljima.
Cilj projekta je u NOĆ KAZALIŠTA 2009. uključiti i što veći broj partnera: kazališta i obrazovnih ustanova posvećenih scenskim umjetnostima iz Zagreba i Hrvatske, razvijanje multikulturalnosti i razbijanje jezične barijere u kazališnom svijetu, komunikacija među kazalištima te ujedinjenje kazališta na jedan dan i u isti sat.

Program Noći kazališta 2009. obuhvaća: kazališne predstave, međunarodne koprodukcije i gostovanja, čitanja i uprizorenje tekstova suvremenih europskih autora, višejezičnost, okrugle stolove i susrete s izravnim internetskim uključivanjem, koncerte, izložbe, igraonice i radionice za djecu te prigodne gastronomske ponude.
Također, Noć kazališta je i noć otvorenih vrata kada je moguće zaviriti u propadalište, mušku ili žensku garderobu, tonsku i rasvjetnu kabinu, ured ravnatelja ili nešto slično.

Stoga je nakana i želja 21. studenoga 2009. godine otvoriti sva hrvatska kazališta kao mjesta susreta, dijaloga, druženja i novih spoznaja, čime se obogaćuje redovan program, ali i zadržavaju posjetitelji.
Oblik programa, njegovo trajanje i umjetničke smjernice prepuštene su svakom kazalištu, sudioniku Noći kazališta.



PROGRAM - NOĆ KAZALIŠTA 2009.

21.11.2009. u cijeloj Hrvatskoj!

________________________________________

Bjelovar

Bjelovarsko kazalište
Trg E. Kvaternika 7a
tel.: 043 220 392

16,00h - Margareta Fabičević: VILA TOPOLKA, ulaz besplatan
16,30h - Nepoznati autor: ZALJUBLJENE VJEŠTICE, ulaz besplatan
18,00h - Ana Pongrašić: GROZDANA NA ZRNU PAPRA, ulaz besplatan
22,00h - Skupina autora: PONOĆNI CABARET, ulaz besplatan

Popratni program:
17,00h - Kazališna radionica za djecu, Irena Hlupić Rašo vodit će radionicu na temu odgledane predstave
19,00h - Kazališna radionica za djecu, Irena Hlupić Rašo vodit će radionicu na temu odgledane predstave
00,00h - Šanksong band, u sklopu Ponoćnog cabareta nastupa Gaga i Šanksong band

 
Dubrovnik

Kazalište Marina Držića
Kovačka 1
tel.: 020 321 006

16,30h - KMD - Dramski studio KMD-a: GOVORI MI O NIČEMU, ulaz besplatan
17,00h - KMD - Saint Exupery: MALI PRINC, ulaz besplatan
18,30h - Lazareti - Teatar Lero - Marin Držić: EPITAPHIO, ulaz besplatan
20,00h - Lazareti - Udruga Arijel - Miro Gavran: SVE O ŽENAMA, ulaz besplatan

 
Grubišno Polje

Centar za kulturu i informiranje
dr. Franjo Tuđman
Ivana Nepomuka Jemeršića 1
tel.: 043 448 072, 043 485 270

19,00h - Kino dvorana Centra - Sanja Seferović Bosak: BOŽIĆ JEDNE LUTKE, ulaz: 10 kn
20,00h - Kino dvorana Centra - Hrvoje Kovačević: GOSPA OD UVELOG CVIJETA, ulaz: 10 kn

Popratni program:
21,00h - Otvorena pozornica
(pozivamo sve koji žele stati na daske koje nekima život znače da sa svima podijele svoju najdražu pjesmu, svoj najdraži monolog ili skeč)
22,00h - Zabavni program

Jastrebarsko

Gradsko kazalište Jastrebarsko
Dr. Franje Tuđmana 9
tel.: 095 9052 331, 095 9049 753

23,00h - Kino dvorana Jastrebarsko - Augus Šenoa: LJUBICA, ulaz besplatan
02,00h - Kino dvorana Jastrebarsko - Ray Cooney: KIDAJ OD SVOJE ŽENE, ulaz besplatan

 
Koprivnica

Ludens teatar
Dom mladih
Hrvatske državnosti 10
tel.: 01 4576 148, 099 4617 766

20,00h -  Dough Wright: SAM SVOJA ŽENA, ulaz: 20 kn

Popratni program:
14,00-22,00h - Izložba: 1.GODINA LUDENSA
14,30h - Plesni studio JUMP
16,00-18,00h - Otvorena dramska radionica
21,30h - Okrugli stol na temu Kazalište u Koprivnici

 
Kutina

Pučko otvoreno učilište Kutina
Dom kulture Kutina
Stjepana Radića 3
tel.: 044 682 315

18,30 - Gordana Vuković: U ZAGONETNOJ ŠUMI GUMI, GUMI, ulaz besplatan
19,00 - Dunja Jelčić: BAOBAB, ulaz besplatan
19,30 - Katarina Budić: NEVIDLJIVA PLANETA, ulaz besplatan
20,00 - Snježana Krpes: MEĐU VRŠNJACIMA, ulaz besplatan

Popratni program:
18,00 - TRNORUŽICA, scensko-glazbeni program
20,30 - SELJAČKI PLES, balet

 
Osijek

Dječje kazalište Branka Mihaljevića u Osijeku
Trg bana J. Jelačića 19
tel.: 031 501 485, 031 501 487

18,00h - dvorana - Aleksandra Colnarić: Otvoreni sat plesne igraonice POČETNICA, ulaz besplatan
19,00h - dvorana - Štefanija Heller: Otvoreni sat baletnog studia, ulaz besplatan
19,30h - Paviljoni na trgu - Predadventsko ozračje dobrote, ljubavi i mira. Dramski studio čita poruke uz otvorenje izložbe akademskog kipara Nikole Fallera na temu JASLICE.
21,00h - dvorana - IVICA I MARICA (predstava kazališta), ulaz besplatan

Popratni program:
18,00h - PALAČINKARNICA JE OTVORENA, tijekom cjelokupnog programa možete se počastiti palačinkama gđe Mihrete i čajem iz termosice na pumpu gđe ravnateljice
18,30h - Kreativna radionica na Trgu bana J. Jelačića - ZAVIRI, IZVIRI KROZ SCENSKI PROZORČIĆ, vodi: Snježana Ivković
18,30h - Glumačka radionica u Baletnoj dvorani - IGRE BEZ GRANICA, vode: Petar Konkoj i Mladen Vujčić
18,30h - Cirkusarije će izvoditi jedan od likova iz podruma Dječjeg kazališta

Hrvatsko narodno kazalište u Osijeku
Županijska 9
tel.: 031 220 700

20,00h - Milan Grgić: JALTA, JALTA, ulaz: 70, 100 i 120 kn
00,00h - Mira Perić Kraljik i Cvetin Aničić: ZAŠTO SE MUHE LIJEPE NA "ONO"?, ulaz: 50 kn

Popratni program:
23,00h - Otvorena promjena scene - gledatelji imaju priliku promatrati skidanje postojeće scene predstave JALTA, JALTA (pokrivanje rupe orkestra, uklanjanje kulisa, rad na promjeni svjetla, usklađivanje tona) i postavljanje nove scene za predstavu ZAŠTO SE MUHE LIJEPE NA "ONO"?
23,00h – Tiskanje prigodne dopisnice u povodu Noći kazališta 2009. Filatelističkog kluba Osijek – Dopisnica se može kupiti samo na taj dan i ovjeriti žigom Hrvatske Pošte, čime dobiva filatelističku kolekcionarsku vrijednost.
23,00h - Degustacija vina sponzora 103. kazališne sezone Erdutskih vinograda
23,00h - Prezentacija vizualnih promotivnih sadržaja HNK - predstavljanje najave 103. kazališne sezone, video i radijskih spotova, grafičkih rješenja, te predstava FRAGILE!, JALTA, JALTA i ZAŠTO SE MUHE LIJEPE NA "ONO"?
23,00h - Fotografiranje s kazališnim glumcima - Posjetitelji će imati mogućnost razgovora i fotografiranja s kazališnim umjetnicima (glumcima i pjevačima) u svečanom foyeru HNK

 

Požega

Gradsko kazalište Požega
Trg Sv. Trojstva 20
tel.: 034 273 161

11,00 - Tin Kolumbić/Tomislav Čmelar: KLAUNOVI
21,00 - Mirjana Nola: IGRAJMO MELITU

Popratni program:
19,30 - Otvorenje izložbe "Povijest ruskog kazališta", u organizaciji Hrvatsko-ruskog društva prijateljstva

 
Pula

Istarsko narodno kazalište
Gradsko kazalište Pula
Laginjina 5
tel.: 052 222 380, 052 212 677

20,00h - Branko Lučić: FURBAĆONA (prema renesansnoj komediji Ruzantea "La Moscheta" / "Mušica"), ulaz besplatan

Popratni program:
21,30h - Kazališni sat "S druge strane pozornice", nakon predstave "Furbaćona"
22,30h - Forum kazalište-interaktivno kazalište, nakon Kazališnog sata na novoj sceni INK-a (Scena 5.K.)

 
Rijeka

Gradsko kazalište lutaka Rijeka
Blaža Polića 6
tel.: 051 325 680

11,00h - Branko Mihaljević: ZEKO, ZRIKO I JANJE, ulaz: 25 kn, a jedna osoba u pratnji ima besplatan ulaz
21,00h - Autorski projekt Jadrana Grubišića: PTICA, ulaz besplatan

Popratni program:
19,30h - Okrugli stol "Utjecaj lutkarstva u nastavi", sudionici: Jasna Žunić, Maja Verdonik, Božena Delaš, Anita Rončević

 

HNK Ivana pl. Zajca, Rijeka
Uljarska 1
tel.: 051 355 917, 051 355 924

20,00h - Rodion Ščerdin: ANA KARENJINA (balet), ulaz: 30; 50 i 70 kn

Popratni program:
12,00h - Komorni koncert u kazališnom foajeu
17,00h - Razgled kazališta, organiziran i vođen razgled kazališne zgrade za sve zainteresirane građane

 

Sisak

Dom kulture Kristalna kocka vedrine
Gradsko kazalište Sisak
Šetalište V. Nazora 12
tel.: 044 527 474

21,00h - Kazalište 21 - kazališna predstava NOĆ VELIKE SEZONE, ulaz besplatan

Popratni program:
20,00h - Kazalište 21 - Izložba fotografija kazališnih predstava

 
Slavonski Brod

Kazališno-koncertna dvorana IVANA BRLIĆ-MAŽURANIĆ
Trg Stjepana Miletića 12
tel.: 035 449 276

18,00h - Carlo Collodi: PINOKIO, ulaz: 15 kn
19,30h - PLESNA VEČER (Studio za moderni i klasični ples "Brodski leptirići"), ulaz: 20 kn
21,00h - Vjekoslav Domini: TIHI KUĆNI OBRT, ulaz: 20 kn

 
Split

Gradsko kazalište lutaka Split
Tončićeva 1
tel.: 021 395 958

17,00h - Zdenka Mišura: OHOLICA, ulaz besplatan
20,00h - Kulturna alternativa mladih: MELI MELO (gostuje Kam Hram), ulaz besplatan
22,00h - Veiel&Schmidt: UDARAC (gostuje PlayDrama), ulaz besplatan

Hrvatsko narodno kazalište Split
Trg Gaje Bulata 1
tel.: 021 344 999

19,30h - Lada Kaštelan: PRIJE SNA, ulaz besplatan

 

Šibenik

Šibensko kazalište
Kralja Zvonimira 1
tel.: 022 213 145

20,00h - Marijana Nola: ŠKRTIČINA, ulaz: 50 kn

Popratni program:
22,00h - Koncert, Boris Plazibat (klarinet) i Kristina Pešić (klavir)
24,00h - Izložba, Sara Lovrić Caparin: DEMATERIJA

 
Varaždin

Hrvatsko narodno kazalište u Varaždinu
Augusta Cesarca 1
tel.: 042 214 688

10,00h - Velika scena - SVIJET NA DJEČJEM DLANU, program Društva "Naša djeca" (povodom 20-te obljetnice Konvencije UN-a o pravima djeteta), ulaz: 10 kn
12,00h - Velika koncertna dvorana - Luko Paljetak: MIŠEVI I MAČKE, proba songova, ulaz: 10 kn
16,00h - Klub Europa media - Dubravko Torjanac: VRAK MRAK I SELJO BELJO, ulaz: 10 kn
19,00h - Velika scena - Friedrich Schiller: MARIJA STUART, ulaz: 10 kn
21,00h - Scena Z. Rogoza - Milan Grgić: VOLIM NJOFRU, ulaz: 10 kn
23,00h - Klub Europa media - Ljubomir Kerekeš: SKUPŠTINA, ulaz: 10 kn

Popratni program:
11,00h - Velika koncertna dvorana i Klub Europa media - KAZALIŠNE PRIČE (izvode polaznici Kazališnog studija mladih)
13,00h - Velika koncertna dvorana - Balet Vindija, DZ Štigleci, male violinistice Tončice
14,00h - Velika koncertna dvorana - Radionica Davora Bobića
17,00h - Velika koncertna dvorana - Plesni studio Vindi
21,00h - Velika koncertna dvorana - Varaždinski komorni orkestar - kvartet
Kazališni interijer - Izložba plakata, dekora i kostima
Kazališni eksterijer - Udruga Krpe i konci - Lutkari, žongleri...

 
Velika Gorica

Pučko otvoreno učilište Velika Gorica
Scena Gorica
Zagrebačka 37
tel.: 01 6259 800

20,00h - Dvorana Galženica - A.R. Guerney: LJUBAVNA PISMA, ulaz besplatan


Popratni program:
21,30h - Nakon predstave, razgovor s glumcima Anom Karić i Borisom Buzančićem

 
Vinkovci

Gradsko kazalište Joza Ivakić
Hrvatskih žrtava 2
tel.: 032 338 752, 099 2142 540

19,00h - J. Šogolj i M. Korman: DJEVOJČICA U ULOZI DETEKTIVA (Merkuri teatar), ulaz: 20 kn
21,50h - I. Červen i Ž. Mandić: KOMIČARI, ulaz besplatan
22,00h - Davor Spišić: KAĆUŠE, ulaz besplatan
23,30h - I. Červen i Ž. Mandić: KOMIČARI, ulaz besplatan

Popratni program:
17,00h - nastup Udruge NAŠA DJECA Vinkovci
17,30h - Kutak za čitanje bajke
18,00h - Druženje s likovima iz bajke (iz predstave TRI PRAŠČIĆA I 6 PINGVINČIĆA)
20,00h - Kutak za crtanje i izložba radova
20,20h - Plesna točka - Plesni studio D&D iz Osijeka
21,40h - Nastup JAZZWA BAND-a
23,30h - Nastup JAZZWA BAND-a

 
Virovitica

Kazalište Virovitica & Kazališna družina Pinklec
Trg Lj. Patačića 2
tel.: 033 721 330

17,00h i 18,00h - Igor Baksa: VATROSLAV GROM, ulaz besplatan
19,30h - Peter Quilter: DUETI, ulaz besplatan

 
Zadar

Hrvatska kazališna kuća Zadar
Široka ulica 8
tel.: 023 314 586

18,00h - Foyer - Glumačka radionica HKK Zadar: PERFORMANCE ZA OTVARANJE, ulaz besplatan
18,30h - Mala dvorana - Josip Dujela: VIDEO OMNIBUS - video projekcija, ulaz besplatan
20,00h - Velika dvorana - predstava (komedija) HKK Zadar - Aldo Nicolai: NIJE BILA PETA, BILA JE DEVETA, ulaz besplatan
00,00h - Velika dvorana - koncert - JAZZ ROUND MIDNIGHT, B. Petrović&Black Coffee, ulaz besplatan

Popratni program:
22,00h - Mala dvorana - Okrugli stol, razgovor s glumcima (Jasna Ančić, Tamara Šoletić, Mirko Šatalić, Hrvoje Zalar), moderator: Goran Bujić
23,00h - Izložba fotografija kazališnih predstava, kazališnih plakata i kostima

Kazalište lutaka Zadar
dvorana u Jazinama
tel.: 023 212 754

18,00h - Ivica Šimić: VRTULJAK TAJNI - ČETIRI GODIŠNJA DOBA, ulaz slobodan
20,00h - Irena Bausović: ZVIJEZDA, ulaz slobodan

Teatro VeRRdi & Zadarski plesni ansambl
Kino Pobjeda, Kraljskog Dalmatina 1a
tel.: 023 305 303, 091 1898 130

22,30h - (ZPA) Sanja Petrovski: ROCK THE BAROQE, ulaz besplatan
23,00h - (Teatro VeRRdi) "X godina", dokumentarni film, ulaz besplatan

Popratni program:
22,30 do 00,30h - makrobiotički domjenak povodom 10. obljetnice organizacije Teatro VeRRdi

 
Zagreb

Centar mladih Ribnjak & Radionica "Punkošipak"
Park Ribnjak 1
tel.: 01 4814 734

20,30h - Dorta Jagić: ŽIVOTINJSKI PROCES, ulaz slobodan

 

Dječje kazalište Dubrava
Cerska 1
tel.: 01 2050 038, 01 2050 039, 01 2050 030

19,00h - Plesna dvorana - Sara Hribar: RAMPUŠ BAJKA (gostuje Tigar teatar), ulaz besplatan
20,00h - Velika dvorana - Mario Kovač: POVUCI-POTEGNI, ulaz besplatan
22,00h - Velika dvorana - Multimedijalni projekt grupe autora: SRCE (izvodi Grupa A Dramskog studija DKD-a), ulaz besplatan
22,30h - Parkiralište pored Stare tržnice - Bruno Margetić: MI OVDJE NJEGUJEMO DOBRE ODNOSE (izvodi Grupa DUB Dramskog studija DKD-a), ulaz besplatan
00,30h - Velika dvorana - R. Spregelburd: EKSTRAVAGANCIJA (gostuje Kufer i Teatar &TD), ulaz besplatan

Popratni program:
20,45h - Plesna dvorana - DJEČJI DISCO-HLAPIĆEV DISCO (DJ Xed)
23,30h - Foyer - Stand-up comedy program: OTVORENI MIKROFON, voditeljica Marina Orsag, izvođači: Tihomir Paravina, Goran Furjan i Mirko Fabris
00,00h - Foyer - Trio SEX MOTEL
19,00-00,00h - Foyer - degustacije

 

Glumačka družina Histrion
Ilica 90
tel.: 01 5496 386, 01 5496 387

20,00h - A. Bukvić: DJECA SA CNN-a, ulaz: 30 kn

 

Gradsko kazalište Žar ptica
Bijenička 97
tel.: 01 2347 228

18,00h - Sunny Suninsky: BILO JEDNOM JEDNO VRIJEME, ulaz besplatan

 

Hrvatsko narodno kazalište u Zagrebu
Trg Maršala Tita 15
tel.: 01 4888 410

19,30h - Jean-Baptiste Molière-Jean-Baptiste Lully: GRAĐANIN PLEMIĆ, ulaz besplatan
23,30h - Foyer HNK - PONOĆNI KONCERT (Joseph Haydn: Klavirski trio u g molu, Felix Mendelssohn- Bartholdy: Konnzertstuecke za klarinet, bassethorn i klavir op.113), ulaz besplatan

Popratni program:
16,00-18,00h - Razgledavanje kazališta uz stručno vodstvo

 

Kazalište Merlin
gostuje u Hrvatskom domu Petrinja
tel.: 098 220 595

11,00h - Tomislav Zajec: KAKO STE MIŠIĆI, ulaz organizira HD Petrinja

 

Kazalište Tvornica lutaka
MMC Studio, Vlaška 92
tel.: 098 614 977

11,00h - Nives Madunić-Barišić: MALA ZELENA GUSJENICA, ulaz besplatan
13,00h - Stanislav Pejković: LJUBAV NA POSLJEDNJI POGLED, ulaz besplatan
18,00h - Zvonimir Majdak: KUŽIŠ STARI MOJ, ulaz besplatan
20,00h - Filip Šovagović: RADIO TESLA, ulaz besplatan
22,00h - Filip Šovagović: STANJE NACIJE, ulaz besplatan

 

Kulturni centar Peščenica, Kazalište KNAP
Ivanićgradska 41a
tel.: 01 2303 122, 01 2319 419

20,00h - Teatar Gaudeamus: JA MRZIM SHEK SHAE SCHE ŠEKSPIRA, ulaz besplatan
22,00h - Saša Anočić: NIKO I NIŠT, ulaz: 40 kn

Popratni program:
21,00h - Otvorenje izložbe "Kupujete s osmjehom?" u Galeriji Događanja - PI - grupa autorica iz Rijeke, koristeći tradicionalnu formu tapeta ovaj projekt propituje aktualnu temu kulturološkog značaja konzumerizma i komercijalne kulture

 

KIC, Kulturno informativni centar & Lutkarski studio Kvak
Preradovićeva 5
tel.: 01 4810 714

18,00h - Ivana Pokrivka Sinanović: PROZOR U DVORIŠTE, ulaz besplatan
19,00h - Kino predstava, ulaz: 15 kn
21,00h - Kino predstava, ulaz: 15 kn

 

Teatar &TD
Savska 25
tel.: 01 4593 636, 01 4593 552

16,00h - Polukružna dvorana - režija: Natalija Manojlović, glazba: Gordan Tudor: VODOINSTALATER, ulaz: 40 kn (studenti 20 kn)
20,00h - Velika dvorana - R. Spregelburd: EKSTRAVAGANCIJA, ulaz: 40 kn (studenti 20 kn)

Popratni program:
&TD 08/09 u slici - izložba najboljih fotografija predstava Teatra &TD u sezoni 2008/09. Autor svih fotografija je Damir Žižić.
Izložba će biti postavljena u kafiću &TD

 

Zagrebačko kazalište mladih
Teslina 7
tel.: 01 4872 568

20,00h - dvorana Istra - Reiner Werner Fassbinder: BRAK MARIJE BRAUN, ulaz besplatan
22,00h - dvorana Polanec - M. Petković & grupa: TRAMVAJ, ulaz besplatan
Dramski studio ZKM-a

Popratni program:
10,00-14,00h - KAZALIŠNI SAJAM u foyer-u kazališta
14,00-16,00h - SCENSKI POKRET u dvorani Polly
16,00-18,00h - IMPROVIMIZACIJE  u dvorani Polly 

Noć kazališta su podržali: Ministarstvo kulture Republike Hrvatske, Turistička zajednica grada Zagreba, Gradski ured za obrazovanje, kulturu i šport grada Zagreba, Večernji list,Teatar.hr
Radio 101, Klinfo.hr, P.I.O. d.o.o.,Vectordesign d.o.o., Zagrebačke pekarne KLARA d.d.,Hlapic.net, K-Star,Offset/NP GTO tisak d.o.o.

 

Izvor: www.noc-kazalista.com
 

 


Želite komentirati članak? registrirajte se ovdje.
Ako ste zaporavili zaporku, kliknite ovdje.

Pitaj stručnjaka Naša preporuka Prijatelji portala
Jeste li spremni za novi dizajn Klinfo.hr portala?
Daaa. Već bi vam bilo i vrijeme!
Da. Ovo je stvarno šareno.
Pa ne znam. Valjda... :-)
Ne. Meni je i ovako retro skroz ok.
Neee. Neka bude ovakav još sto godina.

Prijatelji portala