Noć kazališta 2009. (21. studenog)

4aebf20e46b74

31. listopada 2009 9:15

“Noć kazališta” jedinstveni je projekt u kojem će kazališta diljem Hrvatske otvoriti svoja vrata malim i velikim posjetiteljima.

Cilj projekta je u NOĆ KAZALIŠTA 2009. uključiti i što veći broj partnera: kazališta i obrazovnih ustanova posvećenih scenskim umjetnostima iz Zagreba i Hrvatske, razvijanje multikulturalnosti i razbijanje jezične barijere u kazališnom svijetu, komunikacija među kazalištima te ujedinjenje kazališta na jedan dan i u isti sat.

Program Noći kazališta 2009. obuhvaća: kazališne predstave, međunarodne koprodukcije i gostovanja, čitanja i uprizorenje tekstova suvremenih europskih autora, višejezičnost, okrugle stolove i susrete s izravnim internetskim uključivanjem, koncerte, izložbe, igraonice i radionice za djecu te prigodne gastronomske ponude.
Također, Noć kazališta je i noć otvorenih vrata kada je moguće zaviriti u propadalište, mušku ili žensku garderobu, tonsku i rasvjetnu kabinu, ured ravnatelja ili nešto slično.

Stoga je nakana i želja 21. studenoga 2009. godine otvoriti sva hrvatska kazališta kao mjesta susreta, dijaloga, druženja i novih spoznaja, čime se obogaćuje redovan program, ali i zadržavaju posjetitelji.
Oblik programa, njegovo trajanje i umjetničke smjernice prepuštene su svakom kazalištu, sudioniku Noći kazališta.




PROGRAM – NOĆ KAZALIŠTA 2009.


21.11.2009. u cijeloj Hrvatskoj!


________________________________________


Bjelovar


Bjelovarsko kazalište
Trg E. Kvaternika 7a
tel.: 043 220 392


16,00h – Margareta Fabičević: VILA TOPOLKA, ulaz besplatan
16,30h – Nepoznati autor: ZALJUBLJENE VJEŠTICE, ulaz besplatan
18,00h – Ana Pongrašić: GROZDANA NA ZRNU PAPRA, ulaz besplatan
22,00h – Skupina autora: PONOĆNI CABARET, ulaz besplatan


Popratni program:
17,00h – Kazališna radionica za djecu, Irena Hlupić Rašo vodit će radionicu na temu odgledane predstave
19,00h – Kazališna radionica za djecu, Irena Hlupić Rašo vodit će radionicu na temu odgledane predstave
00,00h – Šanksong band, u sklopu Ponoćnog cabareta nastupa Gaga i Šanksong band


 
Dubrovnik


Kazalište Marina Držića
Kovačka 1
tel.: 020 321 006


16,30h – KMD – Dramski studio KMD-a: GOVORI MI O NIČEMU, ulaz besplatan
17,00h – KMD – Saint Exupery: MALI PRINC, ulaz besplatan
18,30h – Lazareti – Teatar Lero – Marin Držić: EPITAPHIO, ulaz besplatan
20,00h – Lazareti – Udruga Arijel – Miro Gavran: SVE O ŽENAMA, ulaz besplatan


 
Grubišno Polje


Centar za kulturu i informiranje
dr. Franjo Tuđman
Ivana Nepomuka Jemeršića 1
tel.: 043 448 072, 043 485 270


19,00h – Kino dvorana Centra – Sanja Seferović Bosak: BOŽIĆ JEDNE LUTKE, ulaz: 10 kn
20,00h – Kino dvorana Centra – Hrvoje Kovačević: GOSPA OD UVELOG CVIJETA, ulaz: 10 kn


Popratni program:
21,00h – Otvorena pozornica
(pozivamo sve koji žele stati na daske koje nekima život znače da sa svima podijele svoju najdražu pjesmu, svoj najdraži monolog ili skeč)
22,00h – Zabavni program


Jastrebarsko


Gradsko kazalište Jastrebarsko
Dr. Franje Tuđmana 9
tel.: 095 9052 331, 095 9049 753


23,00h – Kino dvorana Jastrebarsko – Augus Šenoa: LJUBICA, ulaz besplatan
02,00h – Kino dvorana Jastrebarsko – Ray Cooney: KIDAJ OD SVOJE ŽENE, ulaz besplatan


 
Koprivnica


Ludens teatar
Dom mladih
Hrvatske državnosti 10
tel.: 01 4576 148, 099 4617 766


20,00h –  Dough Wright: SAM SVOJA ŽENA, ulaz: 20 kn


Popratni program:
14,00-22,00h – Izložba: 1.GODINA LUDENSA
14,30h – Plesni studio JUMP
16,00-18,00h – Otvorena dramska radionica
21,30h – Okrugli stol na temu Kazalište u Koprivnici


 
Kutina


Pučko otvoreno učilište Kutina
Dom kulture Kutina
Stjepana Radića 3
tel.: 044 682 315


18,30 – Gordana Vuković: U ZAGONETNOJ ŠUMI GUMI, GUMI, ulaz besplatan
19,00 – Dunja Jelčić: BAOBAB, ulaz besplatan
19,30 – Katarina Budić: NEVIDLJIVA PLANETA, ulaz besplatan
20,00 – Snježana Krpes: MEĐU VRŠNJACIMA, ulaz besplatan


Popratni program:
18,00 – TRNORUŽICA, scensko-glazbeni program
20,30 – SELJAČKI PLES, balet


 
Osijek


Dječje kazalište Branka Mihaljevića u Osijeku
Trg bana J. Jelačića 19
tel.: 031 501 485, 031 501 487


18,00h – dvorana – Aleksandra Colnarić: Otvoreni sat plesne igraonice POČETNICA, ulaz besplatan
19,00h – dvorana – Štefanija Heller: Otvoreni sat baletnog studia, ulaz besplatan
19,30h – Paviljoni na trgu – Predadventsko ozračje dobrote, ljubavi i mira. Dramski studio čita poruke uz otvorenje izložbe akademskog kipara Nikole Fallera na temu JASLICE.
21,00h – dvorana – IVICA I MARICA (predstava kazališta), ulaz besplatan


Popratni program:
18,00h – PALAČINKARNICA JE OTVORENA, tijekom cjelokupnog programa možete se počastiti palačinkama gđe Mihrete i čajem iz termosice na pumpu gđe ravnateljice
18,30h – Kreativna radionica na Trgu bana J. Jelačića – ZAVIRI, IZVIRI KROZ SCENSKI PROZORČIĆ, vodi: Snježana Ivković
18,30h – Glumačka radionica u Baletnoj dvorani – IGRE BEZ GRANICA, vode: Petar Konkoj i Mladen Vujčić
18,30h – Cirkusarije će izvoditi jedan od likova iz podruma Dječjeg kazališta


Hrvatsko narodno kazalište u Osijeku
Županijska 9
tel.: 031 220 700


20,00h – Milan Grgić: JALTA, JALTA, ulaz: 70, 100 i 120 kn
00,00h – Mira Perić Kraljik i Cvetin Aničić: ZAŠTO SE MUHE LIJEPE NA “ONO”?, ulaz: 50 kn


Popratni program:
23,00h – Otvorena promjena scene – gledatelji imaju priliku promatrati skidanje postojeće scene predstave JALTA, JALTA (pokrivanje rupe orkestra, uklanjanje kulisa, rad na promjeni svjetla, usklađivanje tona) i postavljanje nove scene za predstavu ZAŠTO SE MUHE LIJEPE NA “ONO”?
23,00h – Tiskanje prigodne dopisnice u povodu Noći kazališta 2009. Filatelističkog kluba Osijek – Dopisnica se može kupiti samo na taj dan i ovjeriti žigom Hrvatske Pošte, čime dobiva filatelističku kolekcionarsku vrijednost.
23,00h – Degustacija vina sponzora 103. kazališne sezone Erdutskih vinograda
23,00h – Prezentacija vizualnih promotivnih sadržaja HNK – predstavljanje najave 103. kazališne sezone, video i radijskih spotova, grafičkih rješenja, te predstava FRAGILE!, JALTA, JALTA i ZAŠTO SE MUHE LIJEPE NA “ONO”?
23,00h – Fotografiranje s kazališnim glumcima – Posjetitelji će imati mogućnost razgovora i fotografiranja s kazališnim umjetnicima (glumcima i pjevačima) u svečanom foyeru HNK


 


Požega


Gradsko kazalište Požega
Trg Sv. Trojstva 20
tel.: 034 273 161


11,00 – Tin Kolumbić/Tomislav Čmelar: KLAUNOVI
21,00 – Mirjana Nola: IGRAJMO MELITU


Popratni program:
19,30 – Otvorenje izložbe “Povijest ruskog kazališta”, u organizaciji Hrvatsko-ruskog društva prijateljstva


 
Pula


Istarsko narodno kazalište
Gradsko kazalište Pula
Laginjina 5
tel.: 052 222 380, 052 212 677


20,00h – Branko Lučić: FURBAĆONA (prema renesansnoj komediji Ruzantea “La Moscheta” / “Mušica”), ulaz besplatan


Popratni program:
21,30h – Kazališni sat “S druge strane pozornice”, nakon predstave “Furbaćona”
22,30h – Forum kazalište-interaktivno kazalište, nakon Kazališnog sata na novoj sceni INK-a (Scena 5.K.)


 
Rijeka


Gradsko kazalište lutaka Rijeka
Blaža Polića 6
tel.: 051 325 680


11,00h – Branko Mihaljević: ZEKO, ZRIKO I JANJE, ulaz: 25 kn, a jedna osoba u pratnji ima besplatan ulaz
21,00h – Autorski projekt Jadrana Grubišića: PTICA, ulaz besplatan


Popratni program:
19,30h – Okrugli stol “Utjecaj lutkarstva u nastavi”, sudionici: Jasna Žunić, Maja Verdonik, Božena Delaš, Anita Rončević


 


HNK Ivana pl. Zajca, Rijeka
Uljarska 1
tel.: 051 355 917, 051 355 924


20,00h – Rodion Ščerdin: ANA KARENJINA (balet), ulaz: 30; 50 i 70 kn


Popratni program:
12,00h – Komorni koncert u kazališnom foajeu
17,00h – Razgled kazališta, organiziran i vođen razgled kazališne zgrade za sve zainteresirane građane


 


Sisak


Dom kulture Kristalna kocka vedrine
Gradsko kazalište Sisak
Šetalište V. Nazora 12
tel.: 044 527 474


21,00h – Kazalište 21 – kazališna predstava NOĆ VELIKE SEZONE, ulaz besplatan


Popratni program:
20,00h – Kazalište 21 – Izložba fotografija kazališnih predstava


 
Slavonski Brod


Kazališno-koncertna dvorana IVANA BRLIĆ-MAŽURANIĆ
Trg Stjepana Miletića 12
tel.: 035 449 276


18,00h – Carlo Collodi: PINOKIO, ulaz: 15 kn
19,30h – PLESNA VEČER (Studio za moderni i klasični ples “Brodski leptirići”), ulaz: 20 kn
21,00h – Vjekoslav Domini: TIHI KUĆNI OBRT, ulaz: 20 kn


 
Split


Gradsko kazalište lutaka Split
Tončićeva 1
tel.: 021 395 958


17,00h – Zdenka Mišura: OHOLICA, ulaz besplatan
20,00h – Kulturna alternativa mladih: MELI MELO (gostuje Kam Hram), ulaz besplatan
22,00h – Veiel&Schmidt: UDARAC (gostuje PlayDrama), ulaz besplatan


Hrvatsko narodno kazalište Split
Trg Gaje Bulata 1
tel.: 021 344 999


19,30h – Lada Kaštelan: PRIJE SNA, ulaz besplatan


 


Šibenik


Šibensko kazalište
Kralja Zvonimira 1
tel.: 022 213 145


20,00h – Marijana Nola: ŠKRTIČINA, ulaz: 50 kn


Popratni program:
22,00h – Koncert, Boris Plazibat (klarinet) i Kristina Pešić (klavir)
24,00h – Izložba, Sara Lovrić Caparin: DEMATERIJA


 
Varaždin


Hrvatsko narodno kazalište u Varaždinu
Augusta Cesarca 1
tel.: 042 214 688


10,00h – Velika scena – SVIJET NA DJEČJEM DLANU, program Društva “Naša djeca” (povodom 20-te obljetnice Konvencije UN-a o pravima djeteta), ulaz: 10 kn
12,00h – Velika koncertna dvorana – Luko Paljetak: MIŠEVI I MAČKE, proba songova, ulaz: 10 kn
16,00h – Klub Europa media – Dubravko Torjanac: VRAK MRAK I SELJO BELJO, ulaz: 10 kn
19,00h – Velika scena – Friedrich Schiller: MARIJA STUART, ulaz: 10 kn
21,00h – Scena Z. Rogoza – Milan Grgić: VOLIM NJOFRU, ulaz: 10 kn
23,00h – Klub Europa media – Ljubomir Kerekeš: SKUPŠTINA, ulaz: 10 kn


Popratni program:
11,00h – Velika koncertna dvorana i Klub Europa media – KAZALIŠNE PRIČE (izvode polaznici Kazališnog studija mladih)
13,00h – Velika koncertna dvorana – Balet Vindija, DZ Štigleci, male violinistice Tončice
14,00h – Velika koncertna dvorana – Radionica Davora Bobića
17,00h – Velika koncertna dvorana – Plesni studio Vindi
21,00h – Velika koncertna dvorana – Varaždinski komorni orkestar – kvartet
Kazališni interijer – Izložba plakata, dekora i kostima
Kazališni eksterijer – Udruga Krpe i konci – Lutkari, žongleri…


 
Velika Gorica


Pučko otvoreno učilište Velika Gorica
Scena Gorica
Zagrebačka 37
tel.: 01 6259 800


20,00h – Dvorana Galženica – A.R. Guerney: LJUBAVNA PISMA, ulaz besplatan



Popratni program:
21,30h – Nakon predstave, razgovor s glumcima Anom Karić i Borisom Buzančićem


 
Vinkovci


Gradsko kazalište Joza Ivakić
Hrvatskih žrtava 2
tel.: 032 338 752, 099 2142 540


19,00h – J. Šogolj i M. Korman: DJEVOJČICA U ULOZI DETEKTIVA (Merkuri teatar), ulaz: 20 kn
21,50h – I. Červen i Ž. Mandić: KOMIČARI, ulaz besplatan
22,00h – Davor Spišić: KAĆUŠE, ulaz besplatan
23,30h – I. Červen i Ž. Mandić: KOMIČARI, ulaz besplatan


Popratni program:
17,00h – nastup Udruge NAŠA DJECA Vinkovci
17,30h – Kutak za čitanje bajke
18,00h – Druženje s likovima iz bajke (iz predstave TRI PRAŠČIĆA I 6 PINGVINČIĆA)
20,00h – Kutak za crtanje i izložba radova
20,20h – Plesna točka – Plesni studio D&D iz Osijeka
21,40h – Nastup JAZZWA BAND-a
23,30h – Nastup JAZZWA BAND-a


 
Virovitica


Kazalište Virovitica & Kazališna družina Pinklec
Trg Lj. Patačića 2
tel.: 033 721 330


17,00h i 18,00h – Igor Baksa: VATROSLAV GROM, ulaz besplatan
19,30h – Peter Quilter: DUETI, ulaz besplatan


 
Zadar


Hrvatska kazališna kuća Zadar
Široka ulica 8
tel.: 023 314 586


18,00h – Foyer – Glumačka radionica HKK Zadar: PERFORMANCE ZA OTVARANJE, ulaz besplatan
18,30h – Mala dvorana – Josip Dujela: VIDEO OMNIBUS – video projekcija, ulaz besplatan
20,00h – Velika dvorana – predstava (komedija) HKK Zadar – Aldo Nicolai: NIJE BILA PETA, BILA JE DEVETA, ulaz besplatan
00,00h – Velika dvorana – koncert – JAZZ ROUND MIDNIGHT, B. Petrović&Black Coffee, ulaz besplatan


Popratni program:
22,00h – Mala dvorana – Okrugli stol, razgovor s glumcima (Jasna Ančić, Tamara Šoletić, Mirko Šatalić, Hrvoje Zalar), moderator: Goran Bujić
23,00h – Izložba fotografija kazališnih predstava, kazališnih plakata i kostima


Kazalište lutaka Zadar
dvorana u Jazinama
tel.: 023 212 754


18,00h – Ivica Šimić: VRTULJAK TAJNI – ČETIRI GODIŠNJA DOBA, ulaz slobodan
20,00h – Irena Bausović: ZVIJEZDA, ulaz slobodan


Teatro VeRRdi & Zadarski plesni ansambl
Kino Pobjeda, Kraljskog Dalmatina 1a
tel.: 023 305 303, 091 1898 130


22,30h – (ZPA) Sanja Petrovski: ROCK THE BAROQE, ulaz besplatan
23,00h – (Teatro VeRRdi) “X godina”, dokumentarni film, ulaz besplatan


Popratni program:
22,30 do 00,30h – makrobiotički domjenak povodom 10. obljetnice organizacije Teatro VeRRdi


 
Zagreb


Centar mladih Ribnjak & Radionica “Punkošipak”
Park Ribnjak 1
tel.: 01 4814 734


20,30h – Dorta Jagić: ŽIVOTINJSKI PROCES, ulaz slobodan


 


Dječje kazalište Dubrava
Cerska 1
tel.: 01 2050 038, 01 2050 039, 01 2050 030


19,00h – Plesna dvorana – Sara Hribar: RAMPUŠ BAJKA (gostuje Tigar teatar), ulaz besplatan
20,00h – Velika dvorana – Mario Kovač: POVUCI-POTEGNI, ulaz besplatan
22,00h – Velika dvorana – Multimedijalni projekt grupe autora: SRCE (izvodi Grupa A Dramskog studija DKD-a), ulaz besplatan
22,30h – Parkiralište pored Stare tržnice – Bruno Margetić: MI OVDJE NJEGUJEMO DOBRE ODNOSE (izvodi Grupa DUB Dramskog studija DKD-a), ulaz besplatan
00,30h – Velika dvorana – R. Spregelburd: EKSTRAVAGANCIJA (gostuje Kufer i Teatar &TD), ulaz besplatan


Popratni program:
20,45h – Plesna dvorana – DJEČJI DISCO-HLAPIĆEV DISCO (DJ Xed)
23,30h – Foyer – Stand-up comedy program: OTVORENI MIKROFON, voditeljica Marina Orsag, izvođači: Tihomir Paravina, Goran Furjan i Mirko Fabris
00,00h – Foyer – Trio SEX MOTEL
19,00-00,00h – Foyer – degustacije


 


Glumačka družina Histrion
Ilica 90
tel.: 01 5496 386, 01 5496 387


20,00h – A. Bukvić: DJECA SA CNN-a, ulaz: 30 kn


 


Gradsko kazalište Žar ptica
Bijenička 97
tel.: 01 2347 228


18,00h – Sunny Suninsky: BILO JEDNOM JEDNO VRIJEME, ulaz besplatan


 


Hrvatsko narodno kazalište u Zagrebu
Trg Maršala Tita 15
tel.: 01 4888 410


19,30h – Jean-Baptiste Molière-Jean-Baptiste Lully: GRAĐANIN PLEMIĆ, ulaz besplatan
23,30h – Foyer HNK – PONOĆNI KONCERT (Joseph Haydn: Klavirski trio u g molu, Felix Mendelssohn- Bartholdy: Konnzertstuecke za klarinet, bassethorn i klavir op.113), ulaz besplatan


Popratni program:
16,00-18,00h – Razgledavanje kazališta uz stručno vodstvo


 


Kazalište Merlin
gostuje u Hrvatskom domu Petrinja
tel.: 098 220 595


11,00h – Tomislav Zajec: KAKO STE MIŠIĆI, ulaz organizira HD Petrinja


 


Kazalište Tvornica lutaka
MMC Studio, Vlaška 92
tel.: 098 614 977


11,00h – Nives Madunić-Barišić: MALA ZELENA GUSJENICA, ulaz besplatan
13,00h – Stanislav Pejković: LJUBAV NA POSLJEDNJI POGLED, ulaz besplatan
18,00h – Zvonimir Majdak: KUŽIŠ STARI MOJ, ulaz besplatan
20,00h – Filip Šovagović: RADIO TESLA, ulaz besplatan
22,00h – Filip Šovagović: STANJE NACIJE, ulaz besplatan


 


Kulturni centar Peščenica, Kazalište KNAP
Ivanićgradska 41a
tel.: 01 2303 122, 01 2319 419


20,00h – Teatar Gaudeamus: JA MRZIM SHEK SHAE SCHE ŠEKSPIRA, ulaz besplatan
22,00h – Saša Anočić: NIKO I NIŠT, ulaz: 40 kn


Popratni program:
21,00h – Otvorenje izložbe “Kupujete s osmjehom?” u Galeriji Događanja – PI – grupa autorica iz Rijeke, koristeći tradicionalnu formu tapeta ovaj projekt propituje aktualnu temu kulturološkog značaja konzumerizma i komercijalne kulture


 


KIC, Kulturno informativni centar & Lutkarski studio Kvak
Preradovićeva 5
tel.: 01 4810 714


18,00h – Ivana Pokrivka Sinanović: PROZOR U DVORIŠTE, ulaz besplatan
19,00h – Kino predstava, ulaz: 15 kn
21,00h – Kino predstava, ulaz: 15 kn


 


Teatar &TD
Savska 25
tel.: 01 4593 636, 01 4593 552


16,00h – Polukružna dvorana – režija: Natalija Manojlović, glazba: Gordan Tudor: VODOINSTALATER, ulaz: 40 kn (studenti 20 kn)
20,00h – Velika dvorana – R. Spregelburd: EKSTRAVAGANCIJA, ulaz: 40 kn (studenti 20 kn)


Popratni program:
&TD 08/09 u slici – izložba najboljih fotografija predstava Teatra &TD u sezoni 2008/09. Autor svih fotografija je Damir Žižić.
Izložba će biti postavljena u kafiću &TD


 


Zagrebačko kazalište mladih
Teslina 7
tel.: 01 4872 568


20,00h – dvorana Istra – Reiner Werner Fassbinder: BRAK MARIJE BRAUN, ulaz besplatan
22,00h – dvorana Polanec – M. Petković & grupa: TRAMVAJ, ulaz besplatan
Dramski studio ZKM-a


Popratni program:
10,00-14,00h – KAZALIŠNI SAJAM u foyer-u kazališta
14,00-16,00h – SCENSKI POKRET u dvorani Polly
16,00-18,00h – IMPROVIMIZACIJE  u dvorani Polly 


Noć kazališta su podržali: Ministarstvo kulture Republike Hrvatske, Turistička zajednica grada Zagreba, Gradski ured za obrazovanje, kulturu i šport grada Zagreba, Večernji list,Teatar.hr
Radio 101, Klinfo.hr, P.I.O. d.o.o.,Vectordesign d.o.o., Zagrebačke pekarne KLARA d.d.,Hlapic.net, K-Star,Offset/NP GTO tisak d.o.o.


 


Izvor: www.noc-kazalista.com